O Piekielnym Szlaku

“Piekielny szlak” to licząca blisko 225 km trasa turystyczna łącząca Piekło i Niebo - dwie miejscowości położone w gminie Końskie. Szlak wiedzie przez tereny  powiatów: koneckiego skarżyskiego i opoczyńskiego z których dziewięć gmin jest członkami Stowarzyszenia “Lokalna Grupa Działania U – ŹRÓDEŁ” i ukazuje najciekawsze atrakcje turystyczne tego obszaru: rezerwaty i pomniki przyrody, muzea techniki i miejsca związane z odlewnictwem, a także zabytki sakralne oraz miejsca wypoczynku i rekreacji.

Na trasie szlaku znalazły się między innymi: Skałki Piekło, Gagaty Sołtykowskie, Rezerwat Świnia Góra, Rezerwat Piekło Dalejowskie, Brama Piekielna, Góra Krasna, Sielpia, Maleniec, Kuźnica i Piekło Szkuckie. Charakterystyczne nazewnictwo oraz związane z poszczególnymi miejscami legendy sprawiły, że moce nadprzyrodzone stały się motywem przewodnim tej trasy.


Szlak został wytyczony i oznakowany dzięki staraniom poszczególnych samorządów, a dzięki wsparciu ze środków Unii Europejskiej przyznanemu w ramach realizacji programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, szlak został wyposażony w niezbędną infrastrukturę - drogowskazy tablice informacyjne i miejsca odpoczynku (zadaszone stoły, ławki, altany, stojaki na rowery, miejsca do organizacji ogniska, miejsca biwakowe).

Różnorodność i bogactwo atrakcji na szlaku, wspaniała przyroda i dobra infrastruktura - to przepis na udany wypoczynek i mile spędzony czas.

Zachęcamy Państwa do odkrywania “Piekielnego Szlaku” - zapraszamy Państwa do krótkiej wędrówki trasą Piekielnie Dobrego Szlaku!


Film promocyjny


Piekielny Szlak to

225 km

2 województwa

3 powiaty

9 gmin

© 2019 LGD . Stowarzyszenie LGD "U Źródeł". Wszelkie prawa zastrzeżone